Homlokzati hőszigetelő rendszerek
Baumit minőségben
A homlokzati hőszigetelés segítségével optimalizálhatjuk a belső terek hőmérsékletét. Ez pedig nem csak a közérzetünket fogja javítani, de otthonunk energiatakarékosabbá is válik. A minőségi homlokzati hőszigetelésnek köszönhetően télen meleg, nyáron pedig hűvös falakkal fog minket haza várni az otthonunk. A Baumit homlokzati hőszigetelési rendszerei megoldást nyújtanak családi házak, panel- és társasházak részére is. Szeressen bele újra otthonába csodálatos homlokzati hőszigetelési rendszereink segítségével!
Miért fontos a homlokzati hőszigetelés?
A legnagyobb energiamegtakarítás és a CO2-kibocsátásának csökkentése az épületek megfelelő hőszigetelésével érhető el. Minél kevesebbet kell fűteni, annál kisebb a CO2-kibocsátás. A legjobb energia az, amit nem kell felhasználnunk! A megfelelően tervezett és kivitelezett hőszigetelés tehát nem más, mint aktív környezetvédelem. A Baumit hőszigetelő rendszerei nemcsak energiát takarítanak meg, hanem aktívan hozzájárulnak a környezet védelméhez. A fűtés és légkondicionálás alacsonyabb energiafogyasztása hosszútávon akár 50%-kal is csökkentheti a szén-dioxid-kibocsátást.
Az optimális homlokzati hőszigetelés a külső falakat melegen tartja télen, nyáron pedig hűvösen
Alacsonyabb energiafogyasztással segít az erőforrások megőrzésében. Otthonainkban kényelmet és a lehető legjobb életminőséget kell biztosítani. A kellemes lakóklíma legfontosabb tényezői a hőmérséklet és a páratartalom.
Ahhoz, hogy egy belső térben komfortosan érezzük magunkat, körülbelül 19-22 °C-os hőmérsékletre és 40-60%-os relatív páratartalomra és melegen tartott falakra van szükség.
Minél magasabb a falfelület hőmérséklete, annál kellemesebb a beltéri hőérzet. A helyiség és a falhőmérséklet közötti különbség nem haladhatja meg a 3 °C-ot, ellenkező esetben a légmozgások kellemetlenek lehetnek. A külső oldali hőszigetelő rendszerrel történő szigetelés kellemes lakóklímát eredményez és csökkenti a fűtési költségeket!
Három ok, amiért prémium hőszigetelő rendszert érdemes választani
- Hőszigetelt falak
- Optimalizálja a lakótér belső klímáját
- Csökkenti az algásodás és a gombásodás veszélyét
Hőszigetelő rendszer – jobb közérzet
Tudta, hogy a kellemes beltéri klímaérzet jelentősen romolhat a téli hónapokban? A hideg falak olyan kellemetlen érzést okoznak, amivel jelentősen befolyásolják a helyiség klímáját. Ezen kívül a hideg falak „sugározzák” a hideget. Még a faltól fél méterre is kellemetlen lehet tartózkodni. Megfelelő szigeteléssel növelhető a lakás belső élettere, hiszen a húzó hideg hatás megszüntetésével a falak közelében is jól érezzük magunkat. A meleg falfelületek megakadályozzák az algásodást és gombaképződést, növelik a komfortos lakótér nagyságát.
A Baumit számos lehetőséget kínál a külső hőszigetelő rendszerek kialakítására, amelyek védik az otthonunkat és garantálják a kellemes belsőtéri klímát.
Miért érdemes hőszigetelni?
Egy épület hőveszteségének (épülettípustól függően) mintegy 25-40%-a a falakon keresztül távozik. A fűtési energiából a tetőn további 25-30%, az ablakokon átlagosan 12-25%, a padlón és a födémeken keresztül 10-15% vész el, a maradék pedig az egyéb szerkezeteken keresztül távozik. A falakon fellépő hőveszteség legnagyobb része megtakarítható az utólagos homlokzati hőszigeteléssel. Minél rosszabb a falak hőszigetelő képessége, annál látványosabb eredményt érhetünk el.
Mindig rendszerben gondolkodjunk
Minden esetben teljes hőszigetelő rendszert válasszunk! Csak az ugyanazon gyártótól származó elemekből felépített rendszer esetében lesz garantált a minősítésekben megadott műszaki teljesítmény, és kizárólag ebben az esetben számíthatunk a gyártó rendszergaranciájára. Az ötletszerűen összeválogatott elemekből készült hőszigetelés csak nevében „rendszer”, így tulajdonosuk hamarosan csalódni fog bennük.
A homlokzati hőszigetelések nem véletlenül kerülnek szinte mindig a fal külső oldalára. A külső oldali hőszigetelés védi a falszerkezetet, amelyet nyáron hűvösen, télen pedig melegen tart. A fal éves hőingadozása jelentősen lecsökken, meghosszabbítva annak élettartamát.
A hőszigetelés előnyeinek nagy része a belső oldali szigetelés esetében nem biztosítható, sőt legtöbbször a határoló szerkezetek szempontjából a szigetelés előttihez képest kedvezőtlenebb helyzet alakulhat ki. Éppen ezért, ha csak lehet, kerüljük ezt a megoldást!
A Baumit homlokzat hőszigetelő rendszerek legfontosabb előnyei
1. Kihasználjuk a falszerkezet hőtároló képességét
2. Kellemesebb lesz a fal belső felületi hőmérséklete
3. Kisebb lesz a falszerkezet hőingadozása
4. Megszüntetheti a meglévő hőhidakat
5. Megszűnik a szerkezeten belüli fagyzóna, nincs penészesedés
6. Megoldhat egy sor egyéb műszaki problémát is (pl. panelhézagok)
7. Egyéni megjelenéssel attraktívvá tehető a külső homlokzat
8. Az igényesen hőszigetelt homlokzat növeli az ingatlan értékét
Miért érdemes, miért kell hőszigetelni?
Egy épület hőveszteségének mintegy 25-40%-a a falakon keresztül távozik, melynek legnagyobb része megtakarítható az utólagos homlokzati hőszigeteléssel.
TöbbBaumit open hőszigetelő rendszer
A Baumit open homlokzati hőszigetelő rendszer egyesíti az ásványgyapot szigetelések előnyeit, mint a jó páraáteresztés és a természetes lakóklíma.
TöbbBaumit Star EPS grafit hőszigetelő rendszer
A Baumit Star EPS rendszer hatékonyságával és kitűnő mechanikai ellenállásával igazi úttörő megoldásnak számít a homlokzati hőszigetelések között.
TöbbBaumit Star ásványi hőszigetelő rendszer
A Baumit Star ásványi hőszigetelő rendszer bármilyen épülettípusnál alkalmazva pozitívan hat a jó életminőségre a hőmérséklet és a páratartalom tekintetében.
TöbbBaumit Pro hőszigetelő rendszer
Kifejezetten nagyobb beruházások esetén ajánljuk a megbízható minőségű, hagyományos rendszerelemeket kínáló Baumit Pro homlokzati hőszigetelő rendszert.
TöbbMosaikTop lábazati vékonyvakolatok
A Baumit MosaikTop különösen alkalmas olyan falfelületekre, amelyek nagy mechanikai igénybevételnek vannak kitéve. Víztaszító, jól ellenáll a szennyeződéseknek.
TöbbHőszigetelés - csak kívülről ajánlott!
A homlokzati hőszigetelések által nyújtott valamennyi előnyt akkor tudjuk kihasználni, ha az a falazat külső oldalára kerül, teljesen hőhídmentesen.
TöbbVakolat a hőszigetelő rendszer alatt?
Az érvényben lévő szabályozás szerint a hőszigetelő rendszerek csak olyan alapfelületre építhetők, melyeknek síktól való eltérése nem haladja meg a +/- 5 mm-t.
TöbbGondolkodjon rendszerben!
A homlokzati hőszigetelés „készlet”-nek minősül: csak az azonos gyártótól származó rendszerelemek beépítésével biztosíthatóak a rendszer minősítésének értékei.
Több25+5 év rendszergarancia
A Baumit az általa forgalmazott – open, Star EPS és ásványi, Pro – homlokzati hőszigetelő rendszerekre 25+5 év rendszergaranciát vállal, adott feltételekkel.
TöbbFenntarthatóság és otthonosság
A globális felmelegedés fő oka a szén-dioxid-kibocsátás. A hőszigetelés jelentősége többek között, hogy ezt a káros kibocsátást nagymértékben csökkenti.
TöbbKlinkerburkolatok
A klinkerburkolatok alkalmazása esetén a rendszer rétegfelépítése is különleges, mellyel kapcsolatban kollégáink készséggel állnak partnereink rendelkezésére.
TöbbKiváló Építési Termék
A Baumit által gyártott és forgalmazott Baumit EPS Hőszigetelő Rendszer 2008 őszén elnyerte a Kiváló Építési Termék díjat.
TöbbTűzvédelmi kérdések
A hőszigetelő rendszerek beépítését és kötelezően alkalmazandó csomópontjait a gyártói utasításoknál magasabb rendű előírások és jogszabályok szabályozzák.
TöbbHőszigetelő lemezek
A bevonatréteggel ellátott (vakolható) homlokzati hőszigetelő rendszerekhez alkalmazott hőszigetelő lemezek, melyeket közvetlenül az alapfelületre rögzítenek.
TöbbÜvegszövet hálók és kiegészítő termékek
Üvegszövet hálók és kiegészítő termékek a homlokzati hőszigetelő rendszerekhez, melyek a gyors, hatékony kivitelezést és a megfelelő tartósságot garantálják.
TöbbGél-technológiás ragasztótapaszok
Az új gél-technológia különösen rugalmas felületet eredményez, ugyanakkor gyorsabb és egyszerűbb feldolgozást biztosít a kivitelezésben.
TöbbVályogfalak vakolása és utólagos homlokzati hőszigetelése
Hazánkban sok családi ház vályogból készült, vagy vegyes falazattal rendelkezik, ezért érdemes a vályogfalak felújításának lehetőségeivel megismerkedni.
TöbbBaumit StarTrack - hőhídmentes hőszigetelés
A StarTrack ragasztótárcsa világújdonság a homlokzati hőszigetelésben: egyszerűsíti a kivitelezést és teljesen hőhídmentes megoldást nyújt.
TöbbBaumit StarTrack ragasztótárcsa
A Baumit EPS homlokzati hőszigetelő rendszereket régi falakra is elegendő ragasztani a Baumit StarTrack ragasztótárcsa által képzett szinte új alapfelületre.
TöbbHogyan épül fel a homlokzati hőszigetelés?
1. Színes vékonyvakolat: Befejező réteg, amely hozzájárul a rendszer időjárással szembeni védelméhez, és díszítő szerepe is van. A Baumit vékonyvakolatai a Baumit Life 888 színében elérhetőek.
2. Alapozó: Festékszerűen felhordható réteg, amely az alaprétegre vihető fel és a fedőréteg alkalmazásának előkészítését szolgálja.
3. Ragasztótapasz: A hőszigetelő lemez fal alapfelületre történő ragasztásához használt termék. Száraz, por alakú, gyárilag előkevert ragasztótapasz, amelyhez csak előírt mennyiségű vizet kell hozzáadni.
4. Erősítő háló: Lúgálló, üvegszövet háló erősítés, melyet a tapaszrétegbe ágyaznak be, hogy javítsák a mechanikai szilárdságát.
5. Hőszigetelő lemez: Előregyártott, jó hőszigetelési tulajdonsággal rendelkező hőszigetelő lemez, mely lehet kőzetgyapot és polisztirol alapanyagú. Polisztirol lap esetén beszélhetünk a kiváló páraáteresztő képességű teljes keresztmetszetében perforált open lapról, vagy a különlegesen jó hőszigetelő tulajdonsággal bíró szürke színű grafitos lemezről.
6. Rögzítés: Dübelek vagy speciális rögzítő elemek, amelyek segítik a rendszert a ragasztás mellett az alapszerkezethez rögzíteni.
Kiegészítő elemek: Lezárások, illesztések, dilatációk, és felületi anyagváltások kialakításához (profilok, sarokvédő sínek stb.).
Kerülhet a hőszigetelő lemezek fugáiba ragasztó?
A hőszigetelő lemezek fugáiba nem kerülhet ragasztó – ebben az esetben ugyanis hőhidak alakulhatnak ki. A lemezeket szorosan egymásnak ütköztetve, kötésben kell elhelyezni, a lapok biztos rögzítéséről a ragasztás és a dübelezés gondoskodik. Az egymással érintkező oldalak összeragasztása ezért (a hőhidak kialakulásának veszélyén túl) felesleges is, hiszen a lapok egymáshoz képest – megfelelő kivitelezés esetén – nem tudnak elmozdulni.
Mi a jelentősége a dübelek minőségnek a homlokzati szigetelés esetén?
A hőszigetelő lemezek az esetek túlnyomó részében a ragasztás mellett dübelekkel is rögzítik. A nem megfelelő minőségű, nem bevizsgált dübelek használata súlyos károkat tud okozni.
Mi az a nedves technológia?
A homlokzati hőszigetelések készítésének lépései nagyrészt úgynevezett nedves technológiák. Ez azt jelenti, hogy szárazépítéssel, szereléssel ellentétben itt nagy jelentősége van a víz jelenlétének, a száradásnak és a fizikai, illetve kémiai kötésnek. A nedves technológiákban fontos szerepe van az előírt várakozási idők betartásának.
A hőszigetelés kivitelezése és a hőmérséklet kapcsolata
A megfelelő időjárási körülmények legalább ilyen fontosak. A ragasztók és vakolatok kötése ugyanis egy bizonyos hőmérséklet alatt (leggyakrabban +5 °C) jelentősen lelassul, nagy páratartalom esetén le is állhat. Fontos tudni, hogy az előírt hőmérsékleti minimum nem csak a levegőre, hanem az alapfelületre és a felhordott anyagra is vonatkozik!
Mitől marad tiszta és száraz a homlokzat?
Ha a homlokzatot hosszabb ideig nedvesség éri, akkor az ideális táptalajt jelent a gombák és az algák számára. A homlokzat hamar elveszíti eredeti fényét és a megjelenő zöldesfekete foltok miatt szennyezettnek, koszosnak tűnik. A Baumit StarTop vékonyvakolat alkalmazásával hosszú ideig tiszta és ragyogó homlokzatok alakíthatók ki, mivel ez a szilikon kötőanyagú vékonyvakolat száraz-pórus hatással rendelkezik.
Milyen homlokzati hőszigetelő rendszerek érhetőek el a Baumitnál?
Ismerje meg jobban homlokzati hőszigetelő rendszereinket:
Baumit open hőszigetelő rendszer
Baumit Star EPS hőszigetelő rendszer
Baumit Star ásványi hőszigetelő rendszer
Baumit Pro hőszigetelő rendszer