GINOP Plusz-3.2.1-21 „A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül”
A kedvezményezett neve: Baumit Építőanyagyártó Kft.
A szerződött támogatás összege: 15.506.000 Ft
A képzés elnevezése: Projektmenedzsment készségfejlesztés
A képzés célja: A képzést eredményesen teljesítő résztvevő alkalmassá válik a korszerű menedzsment technikák alkalmazására, a projektek önálló előkészítésére, tervezésére.
A képzés elnevezése: Generációmenedzsment képzés
A képzés célja: A képzés során a résztvevők megismerkedhetnek a 4 munkavállalói generáció közötti különbségekkel, melyek megmutatkoznak a kooperáció területein is. A képzésen elsajátított ismeretek segítségével a résztvevők képesek lesznek fejleszteni a különböző generációk kooperatív munkáját hangsúlyt fektetve az erősségek mentén kialakított optimális erőforráselosztásra.
A képzés elnevezése: Home Office és a rugalmas foglalkoztatás alkalmazása
A képzés célja: A képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék a home office és a rugalmas foglalkoztatás jogi, technikai, vezetési és pszichológiai aspektusait, valamint a hatékony működéshez szükséges eszközöket és módszereket.
A képzés elnevezése: Feladatszervezés otthoni munkavégzés során
A képzés célja: A képzés célja, hogy a résztvevők elsajátítsák az otthoni munkavégzéshez szükséges feladatszervezési, időgazdálkodási és hatékonyságnövelési technikákat, valamint megértsék, hogyan kezeljék az otthoni környezetből adódó kihívásokat.
A képzés elnevezése: Burnout tréning
A képzés célja: A képzésen résztvevők megismerkednek a kiégés (burnout) fogalmával és jellemzőivel, kiváltó okaival és megelőzésének módjával. Információt kapnak arról, hogy milyen jelenségek és folyamatok vezetnek a kiégéshez, valamint, hogy mi a munkavállalói kiégés hatása a munkavállalóra, és mi a cégre nézve. A képzésen elsajátított ismeretek segítségével felismerik a kiégés jeleit és megtanulnak technikákat alkalmazni a stresszhelyzetek jobb kezelésére. Emellett bővül a tudásuk azzal kapcsolatban, hogy milyen eljárásokat vagy jelzőrendszert építhetnek fel a kiégés jelzésére.
A képzés elnevezése: Munkahelyi kommunikáció képzés
A képzés célja: A képzés célja, hogy a résztvevők megismerkedjenek az asszertív kommunikációval és annak előnyeivel a munkahelyi környezetben, ahol a konfliktusok elkerülésében, illetve kezelésében is alkalmazni tudják a megfelelő kommunikációs technikákat.
A képzés elnevezése: Fiatal munkavállalók integrációja
A képzés célja: A képzés célja, hogy a résztvevők megértsék a fiatal munkavállalók sajátosságait, motivációit, kihívásait, és elsajátítsák azokat az eszközöket és módszereket, amelyekkel hatékonyan támogathatják az integrációjukat a szervezetbe.
A képzés elnevezése: Pénzügyi, mentális és egészségügyi felkészítés a nyugdíjas évekre
A képzés célja: A képzés célja, résztvevők felkészítése a nyugdíjas élet anyagi, lelki és testi kihívásaira, valamint a lehetőségek kiaknázására.
A képzés elnevezése: Előadástechnika az online térben
A képzés célja: A képzés során a résztvevők fejlesztik prezentálási készségeiket fókuszba helyezve az online környezetben megvalósuló előadási technikákat
A képzés elnevezése: Mesterséges intelligencia alapismeretek
A képzés célja: A képzés célja, hogy a résztvevők átfogó ismereteket szerezzenek a mesterséges intelligencia rendszerekről, kiemelten a nagy nyelvi modellekről (pl. ChatGPT) és más generatív MI-ről. A képzés során a résztvevők elsajátítják ezen technológiák működését, alkalmazási lehetőségeit mind a szakmai, mind a magánélet területén.
A képzés elnevezése: Excel ismeretek
A képzés célja: A képzés során a résztvevők fejlesztik már meglévő informatikai ismereteiket. A képzésen elsajátított ismeretek segítségével képesek lesznek az Excel program alap funkcióinak, valamint a függvények az adatbevitel és a formázási funkciók magabiztos használatára, ezáltal növelni tudják hatékonyságukat.
A képzés elnevezése: Digitális tudatosság tréning
A képzés célja: A képzés célja, hogy a résztvevő megismerje a túlzott okoseszközhasználat kognitív, pszichés, és szociális hatásait, valamint ezeknek megnyilvánulásait a munkavégzés egyes területein. A pszichoedukáció során megismert információk által továbbá a résztvevő képes legyen a munkavégzés hatékonyságát növelni, valamint a szorosan együtt dolgozó munkacsoportok képesek legyenek a digitális tudatosság szemléletének megfelelően alakítani munkafolyamataikat, ezzel tovább növelve a hatékonyságot, és javítva a csoport kooperációs képességét.
Projektmenedzsment készségfejlesztés:
Generációmenedzsment képzés:
A 4 munkavállalói generáció:
Home Office és a rugalmas foglalkoztatás alkalmazása:
Definíciók és típusok:
Előnyök és kihívások:
Jogi szabályozás:
Költségek és erőforrások kezelése:
Gyakorlati feladat:
Feladatszervezés otthoni munkavégzés során:
A home office jellemzői:
Munkakörnyezet kialakítása:
Munkavégzési zavaró tényezők kezelése:
Gyakorlati feladat:
Burnout tréning:
Munkahelyi kommunikáció képzés:
A kommunikációról általában:
Az asszertív kommunikáció:
A konfliktusok:
Fiatal munkavállalók integrációja:
Generációk a munkahelyen:
Digitális bennszülöttek jellemzői:
Munkahelyi értékek és elvárások:
Gyakorlati feladat:
Pénzügyi, mentális és egészségügyi felkészítés a nyugdíjas évekre:
Nyugdíjtervezés alapjai:
Költségvetés és pénzügyi stratégia nyugdíjasoknak:
Kockázatkezelés és biztosítások:
Gyakorlati feladat:
Előadástechnika az online térben
Mesterséges intelligencia alapismeretek:
Excel ismeretek:
Digitális tudatosság tréning:
A problémás okoseszközhasználat kognitív képességekre gyakorolt hatásainak bemutatása.
Tevékenységmegszakítás
Az okoseszközök megnövekedett jelenlétének hatásai a mentális egészségre
Az okoseszközök hatásai társas kapcsolatainkra, különös hangsúlyt fektetve a munkahelyi kapcsolatokra.
Önreflexiós gyakorlatok.
A képzések tervezett befejezési dátuma: 2026.02.28.